TECEone je výnimočný bidet a WC v jednom „tele“. Je výnimočný v tom, že bidetová sprcha nevyužíva elektrickú energiu – kombinácia funguje len na mechanickom princípe a ani pri výpadku elektriky vás nenechá v štichu. Ľahko a intuitívne zvolíte silu prúdu vody i jeho teplotu. Čistota a jednoduchosť!

Prečo bidet?

Bidet pochádza z Francúzka a ľudia ho používajú už vyše 300 rokov. Cieľom bolo zvýšiť hygienu a zamedziť rôznym zdravotným problémom. Dnes tomu nie je inak a ľudia s hemoroidmi viac-menej nemajú inú možnosť.

Bidet je čoraz populárnejší aj v našich končinách, pretože prináša oveľa vyššiu čistotu ako toaletný papier a znižuje možnosť zdravotných problémov „tam dole“.

Zároveň je oveľa ekologickejší ako WC papier a to je faktor, ktorý bude stále silnejšie hrať v prospech bidetu. Veď povedzte – umyjete sa menej ako 0,4 litrom vody a na výrobu jedného WC papiera sa použije aj viac ako 140 litrov vody + ťažba dreva… Spotreba toaletného papiera sa pri použití bidetu zmenší o cca 70%!

Ešte väčší ekologický problém ako WC papier sú mokré obrúsky, ktoré sú oveľa horšie rozložiteľné, ich plastové balenie je malé a obrúsky rýchlo vyschnú. 

Používanie bidetu je len otázka zmeny zvyku, ktorý po čase veľmi oceníte a nebudete chcieť iné riešenie…

Bidet TECEone

TECEone je toaletná keramická misa spájajúca v sebe funkciu WC a bidetu. Na spustenie bidetu netreba elektrinu! K ovládanie slúžia dva voliče, ktorými si upravujete teplotu a silu prúdu vody. Na ľavej strane je otočný volič na nastavenie teploty a na pravej sila prúdu vody. Bidet má samočistiace sprchové trysky, avšak samotná koncovka sa dá v prípade potreby vymeniť.
WC misa je tzv. bezokrajová (ľahko sa čistí) a má integrovanú ochranu voči špliechajúcej vode. Objem splachovania je 6 a 4,5 litra vody. Oceníte aj minimálne rozmery misy – 358 (š) x 350 x 540 mm – hĺbka od steny je 540 mm a montážna plocha je len 180 mm. Podomietkové uchytenie na stenu je najlepšou voľbou z hľadiska čistoty inštalácie aj dizajnu.

TECE

Nemecká rodinná spoločnosť TECE sa aj vďaka inováciám dostala za 30 rokov na svetové trhy a dnes má 5 závodov v Nemecku, EU a Ázii. 90% výrobkov TECE sa inštaluje za stenu resp. inštalačná časť je skrytá – už od počiatkov firmy sa dbalo na čistotu a eleganciu montáže.

TECE už v roku 1992 priniesol na trh rozvodové rúrky s hliníkovým opláštením, ktoré sa bez tesniaceho krúžku dajú veľmi ľahko a precízne inštalovať – fakt, ktorý bol overený viac než milión krát.

V roku 1995 bol vyvinutý veľmi jednoduchý a lacný systém na zabudovanú inštaláciu (rohový inštalačný kĺb + lišta + upevnenie na druhej strane).

V roku 2005 predstavilo TECE zabudované riešenie odtoku pre sprchy – celý systém je skrytý a tesný, pričom sa dá docieliť sprchový kút bez schodku v kúpeľni. Systém pozostáva až zo 600 komponentov, ktoré poskytujú absolútnu variabilitu pri montáži.

V roku 2012 bol predstavený „terminál“ pre WC – TECElux. Jedná sa o zabudovateľný (nástenný) systém WC, ktoré je výškovo nastaviteľné a technika sa skrýva za sklenenými doskami. Na nich sú umiestnené tlačidlá na splachovanie. K dispozícii sú aj podsvietené dotykové tlačidlá, ktoré sa pri priblížení osoby podsvietia! Vynikajúce napríklad v noc, keď obslúžite WC ponorené do tmy, bez potreby osvetlenia – konečne žiadna „slepota“ pre tmou upokojené oči.

Bidet a WC v jednom tele – TECEone bolo predstavené v roku 2017 – kompletne mechanické riešenie závesného WC s bidetom si hneď zaslúžilo pozornosť verejnosti. Aj vďaka kompletnému systémovému riešeniu zabudovania je etalónom jednoduchosti a čistoty. TECEone je overené riešenie!

Pozrite si video o bidete a wc – TECEone: