Dvere

Prv než vstúpite váš zrak spočinie na dverách, kľučke… ich dizajn, pánty, masívnosť, opotrebovanosť… predvídate, čo je za nimi práve na základe dverí. Sú veľmi dôležitým architektonickým prvkom a výrazne rozhodujú o celkovom dojme, pretože majú veľký optický objem, ktorý rozčleňuje plochy stien.

Konštrukcia dverí a zárubní je závislá od ich určenia – vonkajšie vstupné dvere (napr. do domu), vnútorné vstupné dvere (napr. do bytu) alebo interiérové dvere do miestnosti. V našej predajni ponúkame všetky typy dverí od firiem Masonite, Pol-Skone a Sapeli. Viete si tak vybrať nielen klasické dvere do exteriéru, či interiéru ale aj posuvné dvere, či bezfalcové dvere (so skrytými pántami). Nezabúdajte, že dvere sa montujú až po položení podlahy – počítajte s tým už pri objednávke a nezabudnite odpočítať výšku podlahy!

Sapeli

Česká spoločnosť Sapeli je na trhu niečo cez 25 rokov a odvtedy vyrobila viac ako 3,3 milióna dverí. V ponuke nájdete naozaj všetky typy dverí, zárubní a otváraní (aj lietačkové = obojstranne otvárateľné).

Materiál povrchu dverí určuje nielen dizajn ale aj odolnosť dverí. Sapeli ponúka lamino, dýhu s UV lakom, sklo (materiály s najvyššou odolnosťou), vysoko lesklé či matné,farebné (RAL) dvere (stredná odolnosť) a fóliované dvere (najnižšia odolnosť). K nim ešte patria tzv. kartónový povrch, ktorý je určený na polepenie tapetou či ďalšie lakovanie na mieru (na mieste inštalácie).

Sapeli Sapglass – sklenené dvere s vašou grafikou

Pol-Skone

Švédsko-poľský výrobca dverí ale aj okien je významným európskym hráčom v tejto oblasti. V portfóliu nájdeme fóliované dvere, uni-mat saténové, laminované dvere, dýhované, striekané, skladacie dvere, posuvné dvere na stenu aj do púzdra a tiež celosklenené dvere (bezrámové aj rámové do šírky 900 mm).

Pol-Skone ponúka najširší sortiment zárubní – skryté, nastaviteľné, pevné, kovové, drevené či z MDF.

Masonite

Firma mala zaujímavý vznik, keď jej majiteľ americký vedec William H. Mason vynašiel spôsob výroby drevotrieskovej dosky bez použitia lepidla – len za pomoci tlaku a pary (patent z roku 1924). Tieto dosky sa používali na rôznych miestach stavby a od 50-tych rokov minulého storočia sa firma venuje výrobe dverí. Masonite patrí k celosvetovým lídrom vo výrobe dverí.

Masonite má v ponuke najmä interiérové dvere alebo bytové (aj bezpečnostné, protihlukové a protipožiarne), kde rozmedzie teplôt pred a za dverami neprekročí 10 stupňov (teplota v byte min. 13 stupňov). Je možné zabezpečiť aj zákazkovú výrobu napr. čoraz obľúbenejších 210cm vysokých dverí, či iných špeciálnych požiadaviek.

Zoznam výrobcov v našej ponuke

(v abecednom poradí)

Masonite
Pol-Skone
Sapeli

Vieme vám zabezpečiť produkty aj od iných výrobcov, kontaktujte nás!