Sprchové kúty

Sprchové kúty sú v kúpeľni nezastupiteľné – každý večer alebo aj ráno ich používame a aj keď máme vaňu, tak tú použijeme len raz za čas. Šetríme tak vodu ale povedzme si na rovinu je to hlavne z nedostatku času – stále sa niekam ponáhľame, stále niečo nestíhame a na pohodu neostáva čas.

Sprchové kúty môžeme rozdeliť na tri kategórie – so sprchovou vaničkou, bez sprchovej vaničky a hydromasážne sprchové kúty. Z hľadiska dizajnu sú najžiadanejšie bezvaničkové kúty, a preto čoraz viac výrobcov ponúka aj nízke vaničky, ktoré je možné zabudovať priamo v rovine podlahy.

Z hľadiska montáže je kompletný sprchový kút veľmi ľahko nainštalovaný a práve z tohto dôvodu sú sprchové kúty s vaničkami také obľúbené – hneď vidíte, ako bude vyzerať u vás doma.

Z hľadiska údržby, ľahkosti použitia a dizajnu sú lepšie bezvaničkové sprchové kúty resp. tie ktoré sa inštalujú zarovno podlahy tzv. walk-in. Menej záhybov a škár, ľahšie vstup bez prekážky a možnosti pošmyknutia a pekné včlenenie do celkového konceptu kúpeľne sú hlavnými výhodami sprchových kútov bez vystupujúcej vaničky.

Veľké rozdiely v kvalite sú v systémoch otvárania sprchových dverí. Tesnenie, závesy či posuvné systémy sa v prostredí striekajúcej vody rýchlejšie opotrebujú. Ak máte veľmi tvrdú vodu, tak je to ešte horšie a je rozumnejšie zvoliť vyššiu kvalitu dverného systému.
Výplň dverí je buď bezpečnostné sklo alebo plast – polykarbonát.

Sanswiss

Švajčiarsky výrobca Sanswiss sa špecializuje na sprchové vaničky, sprchové, vaňové zásteny a bezdverové zásteny. Dnes patrí pod nemecký koncern Ronal, ktorý je známy hlavne v automobilovom prostredí výrobou zliatinových diskov.

Sanswiss ponúka kvalitné vaničky, veľký výber skiel a tiež nevyhnutnú antiplakovú úpravu skla Aquaperle. Vďaka nej nesteká voda po celej ploche skla a výrazne sa nehromadí vodný kameň v póroch skla – sklo sa ľahšie čistí a je dlho priezračne čisté.

Huppe

Nemecký výrobca sa stal v roku 1966 prvým nemeckým výrobcom ponúkajúcim sprchové kúty. Dnes patrí pod americký koncern Masco a ponúka sprchové kúty najvyššej kvality.

Tak ako je teraz trend aj Huppe ponúka nízke vaničky – EasyFlat sú v ponuke až do rozmeru 1800×1000 mm. Jedná sa o vaničky z minerálnej liatiny, ktoré majú integrovanú vypusť a sú veľmi nízke a ploché – zabudujete ju veľmi ľahko v rovine podlahy.

Ravak

Známu českú značku založili v roku 1991 rodiny Varekovcov a Kreysovcov a odvtedy je to takmr americký príbeh úspechu. Stali sa najväčším výrobcom vaní, sprchových kútov v Čechách a ich silnou stránkou je dizajn a konštrukcia.

Okrem štandardných sprchových kútov je veľmi obľúbeným variantom kombinácia vane so sprchovou zástenou – Rosa. Je to zásluhou veľmi pekného a praktického tvaru, ktorý zaručí pohodlné sprchovanie a kúpanie aj v menších kúpeľniach. Sprchovacia časť so zástenou má široké ploché dno a integrované sedadielko. K vaniam je k dispozícii kúpeľňové príslušenstvo (umývadlo, nábytok, detaily) v rovnakom dizajne.

Veľmi pekné sú aj sprchové vaničky Galaxy Pro 10°, ktoré vychádzajú z konceptu 10°, ktorý získal cenu RED dot award 2015. Jedná sa o dizajn, v ktorom je veľa klasických prvkov pootočených o 10 stupňov, tak aby sa zlepšili praktické a ergonomické vlastnosti daného prvku. V prípade sprchovej vaničky ide o pootočenie, ktoré pomôže získať priestor na odkladacie prvky v sprchovom kúte.

Duscholux

Nemecko-švajčiarsky rodinný podnik existuje od 60-tych rokov minulého storočia. Okrem vynikajúcej kvality a dizajnu sa špecializujú aj na individuálny dizajn pre hotely, či väčšie komplexy.

Zaujímavosťou sú grafické panely s názvom PanElle, ktoré dávajú individualite ďalší rozmer. Jedná sa o zadné panely v sprchovom kúte, ktoré je možné mať s grafickou potlačou v 4 stupňoch intenzity, v RAL farbe alebo dokonca s fotopotlačou. Vďaka možnosti podsvietenia s LED svetlom získate individuálny prvok, ktorý ak dobre navrhnete získate úžasný a jedinečný sprchový kút.

Zoznam výrobcov v našej ponuke

(v abecednom poradí)

Aquatek
Duscholux
Huppe
Ideal Standard
Kolo
Ravak
Riho
Roltechnik
Sanswiss

Vieme vám zabezpečiť produkty aj od iných výrobcov, kontaktujte nás!