Sanita

Klasická porcelánová sanita je dnes dostupná v nových tvaroch, ktoré prinášajú rôznorodý dizajn ale aj efektívne čistenie, či menšiu spotrebu vody. Práve tá je hlavnou témou pri záchodoch, kde bezokrajové resp. bez výstupkové misy sú trendom v čistote aj spotrebe vody. Keďže nemajú vnútorný záhyb, tak sa v nich nevytvárajú usadeniny, pleseň, či vodný kameň. Keďže treba umyť menej plochy, je lepšie dostupná a trysky sú optimalizované, tak sa podarilo znížiť spotrebu vody o cca 30% ako pri klasických WC misách.

Takýchto príkladov je viacero, kde popri krajšom dizajne získate aj ľahšie udržiavateľnú kúpelňu. Kvalitnejšie vodné batérie s možnosťou nastavenia teploty, či šetriaceho režimu, vstavané batérie v sprche, či závesné wc systémy. Komfort a kvalita spracovania sedacej časti WC, či kvalita splachovacieho systému sú detaily, za ktoré je rozumné v dlhodobom horizonte priplatiť.

Laufen

Švajčiarska spoločnosť Laufen je etalónom kvality a dizajnu sanity, pričom ich tradícia siaha až do roku 1892. V ponuke spoločnosti sa okrem sanity v posledných rokoch dbá na komplexnosť ponuky, takže dnes okrem špičkového dizajnu porcelánových umývadiel a vaní, nájdeme kompletné vybavenie kúpelne aj z iných materiálov – akrylátové a oceľové vane, vodovodné batérie, svietidlá, sprchové vaničky…

Spomedzi širokého portfólia stoja určite za zmienku výrobky z materiálu SaphirKeramik. Ako už názov naznačuje jedná sa o keramiku s pridaním korundu, čo je po diamante druhý najtvrdší minerál. Sanita SaphirKeramik sa vyznačuje minimálnou hrúbkou steny a polomermi steny len 2-3 mm. Výsledkom je dizajn, ktorý je veľmi jemný a plastický – dokážete ho hneď rozoznať.

Veľmi kvalitné a príjemné sú masážne systémy Laufen, ktoré sú k dispozícii pre všetky akrylátové a Sentec vane.

Jika

Tradičná česká značka je na svete od roku 1878, kedy bola založená fabrika na sanitárne keramiku a nádoby! V roku 1991 ju kúpila spoločnosť Laufen a dnes je Jika centrálnym distributérom celej skupiny Roca. Trend komplexnej ponuky sa nevyhol ani Jike a od roku 2014 sú k dispozícii aj obklady a dlažby s logom značky.
Jika sa často zamýšľa nad malými priestormi kúpelní v bytoch, ktorú sú často z hľadiska dizajnu a riešení na pokraji záujmu. V každom produktovom rade sa nájde niečo zaujímavé, no keď potrebujete skutočne malé riešenie, siahnite po sérii Tigo.

Z konštrukčného hľadiska tu nájdeme všetky štandardy – závesné alebo stojace WC, zápustné, polozápustné či samostatné umývadlá a sprchové vaničky všetkých tvarov i materiálov. V sekcii vaní nájdete nielen štandardné vane ale aj či sedaciu vanu, či príslušenstvo ako napríklad polyuretánový podhlavník.

Dizajn výrobkov je skôr umiernený a skutočnú inšpiráciu musíte hľadať na inej webstránke.

Roca

Španielska spoločnosť začínala svoju existenciu výrobou radiátorov, neskôr prišla s bojlermi a od roku 1929 vstúpila na trh s vaňami. Tesne pred koncom storočia získala do svojho portfólia Laufen, ktorá bola v tom čase 4-tým najväčším výrobcom sanity na svete. V roku 2006 sa Roca stala celkovo najväčším producentom kúpeľňových produktov na svete.

Z úvodu je jasné, že Roca má v ponuke komplexnú ponuku nielen sanity ale aj príslušenstva a dokonca aj kuchynské drezy. K tomu si môžete vybrať aj dlažbu, či obklady. To všetko s najlepšími technológiami a štýlom. Nájdete tu aj materiál Fineceramic, ktorý je nápodobný materiálu SaphirKeramik od Laufen.

Veľmi zaujímavým riešením je Multiclean systém pre WC, ktorý v sedátku WC integruje bidet so sprchou a sušením. Systém stačí nasadiť na takmer ktorékoľvek Roca WC a výsledkom je ušetrený priestor a najvyšší hygienický štandard. Na inštaláciu je potrebný len prívod elektriny a vody. V prémiovej verzii sedadla Multiclean je 5 extra funkcií, pričom vyhrievanie sedadla či odťah pachov je z nich naj…

Ak hľadáte extra nápady, či dizajn tu sa budete vedieť realizovať. Spomedzi vaní všetkých technológií a druhov vás iste zaujme odliatok vane Carmen s vnútornou protišmykovou úpravou a elegantným čiernym (medeným, šedým, či bielym) vonkajším dizajnom.
Na opačnej strane dizajnu sú výrobky z materiálu Surfex, ktoré sú veľmi príjemné na dotyk a ich dizajn je veľmi moderný a čistý.

Kolo

Pomerne mladá značka patrí do portfólia skupiny Geberit a ponúka kompletný sortiment pre kúpeľne a záchod za prijateľné ceny. Okrem umývadiel, WC sú teda v ponuke aj kúpeľňové skrinky, zrkadlá s osvetlením, akrylátové vane a aj sprchové kúty.

Široká ponuka zahŕňa aj moderné prvky ako napríklad oblé tvary závesného WC s hlbokým splachovaním a bezokraju (rimfree) – napr. model Ego a Modo Pure.
Popri sanite je k dispozícii aj štandardné príslušenstvo ako napr. aj tvarované čelá asymetrickým vaniam, opierky hlavy na vaňu, či sedadlo na niektoré tvary vaní.

Zoznam výrobcov v našej ponuke

(v abecednom poradí)

Vieme vám zabezpečiť produkty aj od iných výrobcov, kontaktujte nás!