Vane

Dopriať si oddych v “teplej” vani je klasikou starou ako ľudstvo samo. Človek ostane na chvíľu sám sebou, nahý, obklopený teplou vodou, ktorá ho upokojuje a jemne uspáva. K zvýšeniu zážitku si môžeme dopriať sviečky, vonné oleje… Vaňa je jednoducho pre život potrebná!

Dnes sú vane k dispozícii vo všetkých tvaroch, typoch materiálov a na vrchole ponuky sú hydromasážne vane. Zároveň vane delíme na vstavané a samostatne stojace.

Marmite

Švédska spoločnosť Marmite vznikla v 70-tych rokoch a od roku 1979 začala ponúkať produkty z liateho mramoru. V roku 2005 bola ročná kapacita až 400 000 produktov a dnes až 1,8 milióna.
Výhodou liateho mramoru je prirodzený výzor žuly, vyššia tvrdosť a povrchová odolnosť ako pri keramike a to aj pri väčších rozmeroch.

Najviac sa vlastnosti materiálu zhmotnia v samostatne stojacich vaniach, ktoré sú umeleckými dielami a stanú sa solitérom vo vašej kúpeľni. Vyžadujú si samozrejme trochu viac priestoru ako vstavané vane.

Laufen

Švajčiarsky Laufen istotne nie je potrebné predstavovať, keďže ide o jednu z najznámejších značiek v oblastí kúpeľní. Kompletný sortiment, špičkový dizajn a vývoj, ktorý definuje trendy pre celý priemysel.

Takým je napríklad minerálny materiál Sentec, ktorý ponúka veľmi príjemný povrch a zaujímavé tvary. Je ním možné vytvoriť plasticky zaujímavé produkty, ktoré budú krásnym solitérom v kúpeľni. Materiál má navyše tú výhodu, že ho možno opraviť a taktiež opracovať bežnými nástrojmi – ak po čase zmeníte umiestnenie prívodu, či orientáciu vane v kúpeľni..

Na najvyššom stupienku stoja hydromasážne vane so senzorovým ovládaním, vzduchovou a vodnou masážou. Nechýba ani LED osvetlenie a dezinfekcia celého recirkulačného systému.

Santech

Santech je mladá česká firma, ktorá bola založená v roku 1995 a o jej kvalite hovorí fakt, že ponúka 10-ročnú záruku na svoje akrylátové vane.

V ponuke nájdete všetky typy vaní a dokonca aj tie s dvierkami, ktoré sú vhodné pre seniorov, či ľudí, ktorí by ináč do vane nevedeli vstúpiť. Cena vane s dvierkami je však už pomerne vysoká, a preto vás možno osloví nižšia vaňa, ktorá má výšku len 35 cm. Do takejto van ľahko vstúpiť, dá sa v nej kúpať, pre deti je tiež fajn a dospelý sa v nej za zástenou tiež pekne osprchuje.

Kaldewei

Nemecká spoločnosť Kaldewei je na trhu vyše 100 rokov a je etalónom vo výrobe smaltovaných produktov – vaní, umývadiel, sprchových vaničiek. Je jediným výrobcom, ktorý používa svoju receptúru na oceľ a v aplikácii smaltu sú jedničkou na svete.

Pri pohľade na ich produkty neuveríte, že sú zo smaltovanej ocele – naozaj sa nedá porovnávať s technológiou, ktorú poznáme z minulosti. Jemný matný, či lesklý povrch, protišmyková úprava na správnych miestach a veľmi široký výber farieb – to sú hlavné devízy tohto výrobcu.

Zoznam výrobcov v našej ponuke

(v abecednom poradí)

Vieme vám zabezpečiť produkty aj od iných výrobcov, kontaktujte nás!