Podlahy Quick Step

Quick Step je celosvetovo najznámejšia značka laminátových podláh respektíve podláh ako takých, pričom patrí zároveň k tým najkvalitnejším. V ponuke značky nájdeme tri hlavné sekcie – laminátové, vinylové a taktiež drevené podlahy.

Spoločným menovateľom podláh Quick Step je kvalitné spracovanie, dlhodobá stabilita, farebná stálosť, výborné farebné a štruktúrované povrchy, komplexná ponuka príslušenstva a pri niektorých typoch aj vodeodolnosť. Kvalita má samozrejme aj svoju cenu, no podlaha je základom každého interiéru – dodá mu hlavný tón a zároveň ju každý deň výrazne používame. Jej výmena je príliš náročná, takže je vhodné si nájsť dostatočný čas na výber typu a vzoru podlahy, tak aby ste s ňou boli dlhodobo spokojní. Vaša spokojnosť s podlahou však bude závisieť aj od typu podkladu, ktorý je vo vašom interiéri, typu kúrenia, či kvalite práce realizačnej firmy.

AKCIA -20% na QUICK STEP podlahy

Využite akciu na vodeodolné LAMINÁTOVÉ podlahy Eligna, Impressive a VINYLOVÉ podlahy Livyn Balance Click. K podlahám je podložka za zníženú cenu o 25%. Akcia platí do nedele 3. júla 2022.

Laminátové podlahy Quick Step

Začneme jednoznačne – zárukou 25 rokov, bodka. Takúto dlhú dobu vydržia laminátové podlahy práve preto, že ich technické riešenie a výroba je v 100% kvalite a jednoduchosť montáže znemožňuje chyby, ktoré by sa následne podpísali pod zníženú životnosť.

Kolekcie Majestic, Impressive (Ultra), Eligna a Classic majú navyše celoplošnú vrstvu HydroSeal, ktorá zabraňuje vniknutiu vody na ploche ale aj v drážke podlahy. Výsledkom je vodeodolnosť a takáto podlaha sa navyše aj lepšie čistí!

Výzor laminátových podláh je závislý od vzoru, štruktúry, povrchu a typu hrán. Najbežnejším vzorom laminátových podláh Quick Step je elegantná štruktúra dreva (bez kazov, veľmi jemná štruktúra, prirodzený vzhľad). Druhou možnosťou je štruktúra prírodného dreva, kde už sú suky, trhliny v dreve a je ich aj cítiť pri dotyku s parketou! Treťou s ešte výraznejšiou štruktúrou dreva je intenzívna štruktúra dreva, kde popri sukoch a trhlinách je aplikovaná aj premenlivá hĺbka a lesk dreva. K štruktúram dreva sa ešte pridáva simulácia spracovania povrchu dreva ako je kartáčovanie, nerovnomerný rez pílou a remeselné ohoblovanie dosiek.
Ďalšou možnosťou je vzor štruktúry kameňa, či exkluzívna textúra materiálov ako koža, či textília.

Povrchová úprava laminátových podláh je detailom, ktorý rozhoduje o zladení so zariadením miestnosti a zároveň zvyšuje vierohodnosť vzoru. K dispozícii je extra matná, matná, hodvábno-matná, hodvábna a silverfrost (zvýraznenie kresby dreva jemne striebornými odtieňmi) povrchová úprava.

Popri štruktúre má najväčší vplyv na celkový efekt typ hrany parkety, ktorým sa zvýrazňuje kladenie parkiet a tým geometrické = optické zvýraznenie podlahy. K dispozícii sú tieto typy hrán – veľké skosenie, výrazné hrany s drážkou, mikro skosenie, skutočné skosenie a impresion skosenie (minimalistické).

Príslušenstvo a inštalácia laminátovej podlahy

Quick-Step má v ponuke kompletné príslušenstvo, ktorým dokážete namontovať laminátové parkety aj na schody, či flexibilným soklom chrániť okrúhle stĺpy v miestnosti. Bez podložky sa laminátové parkety nemôžu montovať, pretože zabezpečujú rovinnosť a tlmenie. Namiesto klasického mirelonu, ktorý sa časom stlačí je vhodné použiť niečo kvalitnejšie. K dispozícii je 5 podložiek – basic plus, unisound, silent-walk, transitsound (všetky 2mm) a thermolevel (5mm). Okrem poslednej sú všetky vhodné pre podlahové kúrenie a transitsound aj pre podlahové chladenie.

Inštalácia je jednoduchá nakoľko je Quick-Step vynálezcom systému Uniclic, ktorý predstavuje etalón pre západkové riešenie laminátových parkiet. Jednoduchým pohybom sa parkety do seba uzamknú. Spoj je veľmi presný a pevný, navyše pri kolekcii Majestic, Impressive (Ultra), Eligna a Classic spĺňa aj vysoké nároky na vodotesnosť (záruka 10 rokov). Tieto je možné umiestniť aj do kúpelne!

Vinylové podlahy Quick Step

Klasické linoleum je dnes už urážkou pre click vinylové podlahy, ktoré voči pôvodnej technológii urobili vesmírny skok a dnes pri dotyku, kvalite a štruktúre vás ani len nenapadne staré lino. Najväčšou výhodou vinylových podláh je ich príjemná teplota na dotyk, nízka hladina pochôdznej hlučnosti a veľmi jednoduchá inštalácia.

Vďaka ochrannej povrchovej vrstve sú veľmi odolné voči poškriabaniu, odretiu ale aj nečistotám. Vodeodpudivú vrstvu oceníte nielen v kuchyni, či kúpeľni na zemi ale vinyl môžete použiť aj na stenách! Táto vrstva navyše zľahčuje aj čistenie, takže upratovanie bude krátke a bezbolestné.

Vinylové podlahy sú najvhodnejšie pri podlahovom vykurovaní (v tomto prípade ju treba lepiť na podklad), kde oceníte minimálny tepelný odpor a zároveň príjemne teplý povrch aj mimo vykurovacieho obdobia – v tomto smere je to opak voči dlažbe, ktorá je studená.

Poslednou významnou výhodou je možnosť pokládky bez dilatačných spojov a ukončovacích profilov (neplatí pre pevné vinylové parkety). Znamená to, že ak máte miestnosti s veľmi dlhou chodbou, je možné spojiť bez prechodovej lišty, či inej dilatácie.

Kolekcia je vizuálne veľmi široká a popri špičkovej imitácii dreva, či kameňa a potešia moderné jednofarebné dekory. Podľa typu vizuálu sa mení aj štruktúra a hrany jednotlivých parkiet.
Tak ako pri laminátových parketách Quick Step aj vinylové ponúkajú niekoľko štruktúr dreva – elegantnú štruktúru dreva (jemná kresba, prirodzený vzhľad), prirodzená štruktúra dreva (kresba, suky a trhliny su nielen viditeľné ale aj vystupujú na povrchu) a intenzívna štruktúra dreva (premenlivá hĺbka a úroveň lesku). Tieto štruktúry je ešte možné zvýrazniť “kartáčovaním” alebo rezom píly (nepravidelný hrubší rez). Popri dreveným štruktúram je k dispozícii aj kamenná, ktorá veľmi dobre odráža štruktúru kameňa. Matná povrchová úprava a rôzne možnosti hrany – rustikálna (tmavšia hrana), moderná hrana (dodáva čistý, moderný vzhľad) a nano hrana (jemná hrana pre minimalistické, moderné podlahy)

Podľa kvality podkladu sa vinylové podlahy odlišujú – vhodné pre:

 • zarovnaný,
 • nepravidelný,
 • veľmi nepravidelný podklad.

K tomu sa ešte podľa inštalácie delia na plávajúcu a lepenú a aby toho nebolo málo tak sú k dispozícii klasické pružné (hrúbka 4,5 mm) ale už aj pevné vinylové parkety (hrúbka 5 mm). Práve pevné vinylové parkety umožňuje montáž aj do priestoru s nie tak dobrým povrchom a vďaka podložke, click mechanizmu dosiahnete vynikajúcu plávajúcu vinylovú podlahu vo veľmi vysokej kvalite Quick-Step.

Inštalácia vinylovej podlahy

Spomedzi všetkých typov podláh sa vinylové podlahy montujú najľahšie a k skráteniu budete potrebovať len ostrý nôž a pravítko. Nevýhodou môže byť potreba kvalitne pripraviť podklad, avšak vďaka click mechanizmu a podložke je to približne rovnaká požiadavka ako pri laminátovej podlahe.

Výhodou lepenia vinylovej podlahy popri lepšom prestupe tepla resp. stabilite aj možnosť opravy poškodeného miesta. Ak sa náhodou stane, že podlahu poškodíte v strede miestnosti – nalepenú časť len vyrežete a nahradíte rezervným dielom. Ak by ste použili vinylovú podlahu s click mechanizmom, tak by sa musela časť miestnosti vysťahovať a podlahu od kraja vyklikať, aby ste sa dostali k opravovanému miestu.
Pri rekonštrukcii oceníte malú hrúbku 2,5 mm, čo umožňuje napríklad na starú dlažbu dať tenučký poter a naň nalepiť, či položiť vinylovú podlahu. Takéto malé navýšenie nedosiahnete nijakým iným typom podlahy!

Drevené podlahy Quick Step

Drevo. Nič viac a nič menej. Prírodný materiál prinášajúci so sebou príjemnú auru domova, ktorú cítime bez toho aby sme sa o to snažili.
Od roku 2019 sa drevené parkety Quick Step ponúkajú s novou technológiou Protect+, ktorá chráni povrch parkety a hrán voči nečistotám, takže sa dajú ľahšie čistiť a aj dlhodobo sa práve na hranách nevytvoria tmavšie miesta.

Drevené parkety sú rozdelené do 3 kategórií:

 • Nature – drevo so sukmi, rôznorodosť farby aj štruktúry
 • Marquant – drevo s veľkými sukmi, živá rôznorodosť farby aj štruktúry
 • Vibrant – drevo s veľkými sukmi a malými trhlinami, živá rôznorodosť farby aj štruktúry s rustikálnym vzhľadom

Ďalším opracovaním dostávajú parkety svoj jedinečný dizajn

 • kartáčovaním (2 úrovne sily) získajú hĺbku a prirodzená kresba vystúpi,
 • náhodné rezy pílou zvyšuje charakter a dávajú nádych osobitosti
 • prírodné suky – u niektorých podláh sú suky vyplnené, inde sú ručne prieskované na zdôraznenie živosti dreva
 • podlahy Intenso a Variano sú jedinečné s kombináciou rezov píly, medzerami a výškovými rozdielmi
  farba každej parkety je zvýraznená naparovaním resp. reaktívnym morením

Rozmery parkiet sú od 105×31 cm pri Intenso až po Massimo sériu s veľkosťou 240x26cm a hrúbka parkety je buď 12,5 resp. 14 mm.

Z hľadiska povrchovej úpravy sa musíte rozhodnúť medzi lakom a olejom. Lakované drevené parkety môžu mať matný, extra matný alebo hodvábny povrch, pričom tento veľmi odolný lak má 7 vrstiev. Povrch takto nalakovaných parkiet je odolný voči poškriabaniu, špine, vode a ľahko sa udržujú čisté.

Olejom 2x ošetrené drevo je klasickou úpravou v matnom alebo extramatnom šate. Olejom ošetná parketa umožňuje prípadnú opravu, renováciu ale zároveň aj vyžaduje vyššiu starostlivosť. Je to však tá pravá drevená podlaha, kde pocit z dreva je autentický a jedinečný.

Pokládka drevených parkiet

Tak ako sa na Quick-Step patrí aj drevené parkety využívajú Uniclic systém, takže aj trochu zručný domáci majster by ju mal vedieť zložiť. Výhodou je, že po pokládke netreba žiadne brúsenie, či lakovanie. Stačí už len povysávať a umyť podlahu!
K dispozícii je samozrejme kompletné príslušenstvo – od 5 druhov podložiek, cez lepidlá až po soklové lišty, či systém pre schodisko.