Vykurovanie

Prekrásna, čistá, svetlá kúpeľňa nebude príjemným miestom na oddych a očistu, ak tam nebude príjemná teplota. V kúpeľni sme oveľa citlivejší na teplotu vzduchu miestnosti ale aj samotnú teplotu podlahy. Ďalším faktorom, ktorý je pocitovo ovplyvňuje mozog je farebnosť miestnosti. Od osvetlenia – čím studenšie svetlo, tým nám je akosi zimšie a tzv. chladnejšie farby obkladu, dlažby, príslušenstva na nás vplývajú rovnako.

Teplota kúpeľne by však mala byť naozaj o čosi vyššia, a preto je vhodné inštalovať podlahové vykurovanie, či radiátor na stenu, ktorý môže zároveň slúžiť na sušenie uteráku. Pokiaľ ste na to mysleli pri stavbe domu a máte podlahové vykurovanie v kúpeľni, tak tam určite trávite veľa príjemného času. Ak však nie, tak nie je nič jednoduchšie ako to vyriešiť. Elektrické podlahové vykurovanie pomocou špeciálnej fólie, rohože je veľmi rýchly a efektívny spôsob ako to dosiahnuť. To isté platí pre radiátor s elektrickým vykurovacím telesom, ktoré môžete zapínať cez časovač, termostat alebo ho zapínať cez klasický spínač.

Kúpeľňové radiátory

V našej predajni ponúkame radiátory a sušiaky od českej firmy P.M.H., ktorá má v ponuke kúpeľňové radiátory, vyhrievané vešiaky na uteráky, vykurovacie tyče s termostatom a príslušenstvo.
Kúpeľňový radiátor môže slúžiť na vykurovanie alebo na sušenie uterákov. Médium kúpeľňového radiátora môže byť rozvod tepla domu, či bytu alebo elektrická vykurovacia tyč s termostatom.

Ak máte v kúpeľni rozvod vykurovania, tak stačí kúpeľňový radiátor len pripojiť na rozvod a pomocou termostatickej hlavice nastaviť požadovanú teplotu.

Avšak pozor! K dispozícii sú dva typy hlavíc. Typ RAX použijeme v prípade ak radiátor slúži primárne ako radiátor miestnosti a v tomto prípade regulujeme hlavicou teplotu vzduchu v rozsahu od 8-28°C. Typ hlavice RTX použijeme vtedy ak radiátor slúži najmä ako sušiak a hlavica RTX reguluje teplotu média v radiátore v rozsahu 20-50°C.

Kúpeľňový sušiak sa nepripája na rozvod tepla, má svoju náplň a na vykurovanie slúži buď vstavaná elektrická vykurovacia tyč alebo termo-kábel.

Podlahové vykurovanie

Elektrické podlahové vykurovanie zažíva najmä vďaka pasívnym, či energeticky nízkonákladovým domom boom. Nejdeme teraz zachádzať do detailov porovnania výhodnosti, ktorá je pre každého majiteľa domu na istom druhu pozemku iná. Elektrické vykurovanie je veľmi dobrým doplnkovým vykurovaním aj v bytoch, kde si vieme aj počas prechodného vykurovacieho obdobia prikúriť na požadovanú teplotu. Najvyšší prínos však má pri zabezpečení tepelnej pohody v kúpeľni. V našej predajni odporúčame najmä podlahové systémy Warmup.

Vykurovanie podlahy elektrinou môže byť realizované pomocou

  • elektrických vykurovacích káblov
  • elektrických vykurovacích rohoží
  •  elektrických vykurovacích fólií

Na inštaláciu do kúpeľne je najvhodnejšie použiť DCM-PRO systém. Jedná sa kombináciu špeciálnej podložky s výstupkami pre vedenie vyhrievacieho drôtu s príkonom 13,5 W/m. Samolepiaca podložka sa prispôsobuje tepelnej rozťažnosti celého systému a umožňuje veľmi ľahkú inštaláciu kábla v správnych rozstupoch a slučkách. Hrúbka podložky je len 5,5 mm, pričom optimálne je ju zaliať samonivelačným poterom. Na poter už môžeme položiť dlažbu, či inú podlahu.

Zoznam výrobcov v našej ponuke

(v abecednom poradí)

PMH
Novaservis
Smedbo
Zehnder
WarmUp

Vieme vám zabezpečiť produkty aj od iných výrobcov, kontaktujte nás!