Stavebná chémia

Každá aktivita na stavbe, či pri úprave a prerábke bytu, domu vyžaduje správny systém a dodržanie technológie. Nepreberné množstvo stavebnej chémie a s nimi súvisiacich pomocných prvkov sťažuje výber. Preto je dôležité používať systém – súvisiace produkty, ktoré pre danú prácu odporúča výrobca stavebnej chémie.

V našej predajni ponúkame stavebnú chémiu najmä 4 výrobcov – Ceresit, Celox, Fila a Murexin, no vieme zabezpečiť aj špeciálne prvky, či chémiu iných výrobcov. Nájdete u nás komplexnú ponuku materiálov pre podlahy, liate podlahy, obklady, stavebné izolácie, betón, nátery, či zateplenie… Pozrime sa na pár produktov, ktoré sú v niečom výnimočné a zaujímavé.

Ceresit

Nemecká značka so 100-ročnou tradíciou je od roku 1986 pod krídlami Henkelu a ponúka široký sortiment stavebnej chémie.

Medzi produktami hrá prím už dlhé roky flexibilná škárovacia hmota Ceresit CE 40 Aquastatic, ktorá je vhodná na škárovanie obkladov a dlažby. Vyniká vysokou odolnosťou proti vzniku trhlín, trvalou farebnosťou a vďaka vodoodpudivosti efektu Aquastatic zostávajú kvapky vody na povrchu škáry a nevsakujú do jej štruktúry, čo zvyšuje odolnosť proti plesniam a poškodeniu. Je vhodná do exteriéru aj interiéru a taktiež je ju možné použiť pri podlahovom vykurovaní.

V miestnostiach s vyššou koncentráciou chemických látok je lepšie použiť epoxidovú škárovaciu hmotu Ceresit CE 79 UltraPox Color. Škáry v prechodoch medzi stenou a podlahou, okolo sanitárnej keramiky vyplňte silikónom Ceresit CS 25 Microprotect.

Celox

Je jedno aký stavebný profil potrebujete – slovenský Celox ho vo svojom portfóliu má. Čo to znamená? Nájdeme tu profily na obklady a dlažbu, odkvapové a balkónové profily, balkónové systémy, profily na omietky a sadrokartón, profily na zateplovanie a tiež kompletné striešky nad exteriérové dvere.

Pozrime sa bližšie na profily pre obklady a dlažbu, ktoré sú nevyhnutné na dosiahnutie dlhej životnosti ale aj významne zvyšujú krásu obkladu či dlažby.
Nájdeme tu profily ukončovacie a kútové, vaňové, dilatačné, sokle, schodiskové, prechodové ale aj produkty pre niveláciu a dilatačné krížiky.

Fila

Fila je špecialistom na ochranu a údržbu keramiky, či prírodného kameňa, pričom Rieši problémy systémovo a usiluje sa vzniku problémov zabrániť. Vďaka týmto produktom viete vyčistiť rôzne povrchy v exteriéri, či interiéri a dosiahnuť tak takmer nový vzhľad.

Keďže produktov Fila je veľa, tak výber vám uľahčí definícia problému, buď o aké znečistenie ide alebo o aký povrch ide.

Murexin

Rakúska spoločnosť Murexin so sídlom vo Wiener Neustadte oslávi onedlho takmer 100 rokov svojho pôsobenia. V ponuke Murexinu nájdeme kompletnú ponuku stavebnej chémie, príslušenstva a aj náradia.

V príslušenstve nájdeme aj ukončovacie lišty obkladov, či dlažieb. Tie sú k dispozícii v niekoľkých vyhotoveniach – nerezové, mosadz, prírodný hliník a tiež eloxovaný hliník do 4 farieb (biela, šedá, bahama (tmavšia béžová), strieborno-biela). Veľkým plusom je dĺžka líšt, ktorá dosahuje až 3m!

Zoznam výrobcov v našej ponuke

(v abecednom poradí)