Obklady a dlažby

V našej predajni nájdete veľmi široký sortiment obkladov a dlažieb, ktorý je možné vidieť nainštalované v prezentačných kójach predajne alebo na prezentačných paneloch. Radi vám pomôžeme s výberom!

Tubadzin

Štýlové obklady a dlažby Tubadzin pochádzajú z Poľska, no vďaka najmodernejšej technológii ich výrobná kvalita prevyšuje tradičné španielske či talianske značky. Ponuka Tubadzin je rozdelená do 11 produktových radov, pričom špecialitou je rad Monolith, ktorý sa vyznačuje veľkými rozmermi až do 2398 x 1198 mm a hrúbkou len 6 mm.
Či už máte radi silnejšie, takmer až signálne farby alebo niečo jemnejšie – pastelové, so vzorom dávnych čias (majolika), prípadne decentné do firemných priestorov alebo niečo špeciálne dizajnérske – Tubadzin ponúka naozaj široký výber za veľmi zaujímavé ceny.

Atlas Concorde

Talianská značka dlažby Atlas Concorde má celosvetové pôsobenie, pričom ponúka obklady a dlažby aj pre najnáročnejších zákazníkov. Nielen farebnosť ale aj tvary dlaždíc, veľké rozmery a 3D povrch prináša ešte širšiu škálu kombinácií ako je štandard. Práve rôzne typy 3D zvlnenia povrchu, či akoby vytlačených geometrických tvarov sa v rôznorodom nasvietení stanú dynamickým elementom miestností. V kombinácii s metalickým, “dreveným”, “betónovým” dizajnom dlažby či obkladov by sme sa čudovali, že nenájdete to, čo hľadáte.

Marazzi

Už meno značky hovorí jasnou rečou – taliani sú v dizajne majstri nielen od včera ale v neposlednom rade aj vďaka histórii. Už v roku 1935 sa v Sassuolo neďaleko Modeny začala výroba keramickej dlažby a obkladov. Dnes patrí pod gigant Mohawk Industries, čo je taktiež synonymom úspechu.  Nepreberné množstvo inšpirácií, dizajnu a štýlu – Marazzi ponúka naozaj širokú škálu a je veľmi ťažké vybrať niečo špeciálne. Ak máte radi drevené imitácie, tak si prídete na svoje a to isté platí aj v decentnom akoby betónovom povrchu. Zaujímavé, no určite nie pre každého je 15 druhov  “kobercových” D_Segni mozaík, ktoré sú reinkarnáciou ručne robených obľúbených talianskych cementových dlaždičiek.

FAP

Hmmm, ďaleko sme neprešli – v 60-tych rokoch vznikla v Sassuolo susedská konkurencia pre Marazzi, pričom skratka FAP veru nie je meno zakladateľa ale samotný názov činnosti, ktorý netreba prekladať – Fabbrica Artistica Piastrelle. Tak ako sused aj FAP dnes patrí pod veľký koncern – v tomto prípade je to skupina Concorde.
Tak ako Marazzi aj FAP je studnicou úžasného dizajnu a inšpirácie. Kombináciou veľkostí, farieb či matnej a lesklej plochy vedia spolu s rafinovaným osvetlením navodiť atmosféru, ktorá si vás každý deň podmaní. Mramor, žuľa, betón, kov či drevo alebo farbičky – nie je farba, či materiál, ktorý by sa v niektorej dlažbe nenašiel.

Nowa Gala

Mladá poľská značka Nowa Gala začala výrobu v roku 1995 a dnes sa pýši veľmi peknou kolekciou, ktorá je vhodná pre domáce priestory ale aj superluxusné rezidencie či obchodné priestory. Celá ponuka je veľmi vyvážená, niet v nej balast, je veľmi optimalizovaná a kompaktná.
Inšpiratívne kombinácie, ľahkosť a jednoduchosť modelovaných priestorov by sme si vedeli predstaviť naozaj aj doma. Väčšina sérií ponúka viac rozmerov dlažby a k dispozícii sú tiež schodové stupienky.

Cerrad

Taktiež značka našich severných susedov, ktorá si počas niečo vyše 20-rokov vybudovala veľmi silnú pozíciu na celosvetovom trhu a dnes má vyše 500 zamestnancov.
Veľmi široká ponuka obsahuje naozaj všetko, čo si pod pojmom obklady a dlažby pre interiér i exteriér viete predstaviť. Ći už máte záujem o drevo, kameň, betón alebo tehlu – v ponuke Cerradu si určite vyberiete.

Stavebná chémia

Každá aktivita na stavbe, či pri úprave a prerábke bytu, domu vyžaduje správny systém a dodržanie technológie. Nepreberné množstvo stavebnej chémie a s nimi súvisiacich pomocných prvkov sťažuje výber. Preto je dôležité používať systém – súvisiace produkty, ktoré pre danú prácu odporúča výrobca stavebnej chémie.

V našej predajni ponúkame stavebnú chémiu najmä 4 výrobcov – Ceresit, Celox, Fila a Murexin, no vieme zabezpečiť aj špeciálne prvky, či chémiu iných výrobcov. Nájdete u nás komplexnú ponuku materiálov pre podlahy, liate podlahy, obklady, stavebné izolácie, betón, nátery, či zateplenie… Pozrime sa na pár produktov, ktoré sú v niečom výnimočné a zaujímavé.

Ceresit

Nemecká značka so 100-ročnou tradíciou je od roku 1986 pod krídlami Henkelu a ponúka široký sortiment stavebnej chémie.

Medzi produktami hrá prím už dlhé roky flexibilná škárovacia hmota Ceresit CE 40 Aquastatic, ktorá je vhodná na škárovanie obkladov a dlažby. Vyniká vysokou odolnosťou proti vzniku trhlín, trvalou farebnosťou a vďaka vodoodpudivosti efektu Aquastatic zostávajú kvapky vody na povrchu škáry a nevsakujú do jej štruktúry, čo zvyšuje odolnosť proti plesniam a poškodeniu. Je vhodná do exteriéru aj interiéru a taktiež je ju možné použiť pri podlahovom vykurovaní.

V miestnostiach s vyššou koncentráciou chemických látok je lepšie použiť epoxidovú škárovaciu hmotu Ceresit CE 79 UltraPox Color. Škáry v prechodoch medzi stenou a podlahou, okolo sanitárnej keramiky vyplňte silikónom Ceresit CS 25 Microprotect.

Celox

Je jedno aký stavebný profil potrebujete – slovenský Celox ho vo svojom portfóliu má. Čo to znamená? Nájdeme tu profily na obklady a dlažbu, odkvapové a balkónové profily, balkónové systémy, profily na omietky a sadrokartón, profily na zateplovanie a tiež kompletné striešky nad exteriérové dvere.

Pozrime sa bližšie na profily pre obklady a dlažbu, ktoré sú nevyhnutné na dosiahnutie dlhej životnosti ale aj významne zvyšujú krásu obkladu či dlažby.
Nájdeme tu profily ukončovacie a kútové, vaňové, dilatačné, sokle, schodiskové, prechodové ale aj produkty pre niveláciu a dilatačné krížiky.

Fila

Fila je špecialistom na ochranu a údržbu keramiky, či prírodného kameňa, pričom Rieši problémy systémovo a usiluje sa vzniku problémov zabrániť. Vďaka týmto produktom viete vyčistiť rôzne povrchy v exteriéri, či interiéri a dosiahnuť tak takmer nový vzhľad.

Keďže produktov Fila je veľa, tak výber vám uľahčí definícia problému, buď o aké znečistenie ide alebo o aký povrch ide.

Murexin

Rakúska spoločnosť Murexin so sídlom vo Wiener Neustadte oslávi onedlho takmer 100 rokov svojho pôsobenia. V ponuke Murexinu nájdeme kompletnú ponuku stavebnej chémie, príslušenstva a aj náradia.

V príslušenstve nájdeme aj ukončovacie lišty obkladov, či dlažieb. Tie sú k dispozícii v niekoľkých vyhotoveniach – nerezové, mosadz, prírodný hliník a tiež eloxovaný hliník do 4 farieb (biela, šedá, bahama (tmavšia béžová), strieborno-biela). Veľkým plusom je dĺžka líšt, ktorá dosahuje až 3m!

Zoznam výrobcov stavebnej chémie v našej ponuke

(v abecednom poradí)

Najnovšie články z nášho blogu

V blogu vás budeme informovať o akciách, novinkách ale aj iných zaujímavostiach zo sveta kuchýň a kúpelní.

Akcia na vodeodolné laminátové podlahy Classic

Akcia na vodeodolné laminátové podlahy Classic

Využite akciu Quick Step, vďaka ktorej získate kvalitnú vodeodolnú laminátovú podlahu so zárukou až 25 rokov za vynikajúcu akciovú cenu. V akcii, ktorá trvá až do 3. apríla 2022 si môžete vybrať zo 16 vzorov vodeodolnej laminátovej click podlahy Classic. Zároveň je v...

Veľkoformátový obklad Monolith

Veľkoformátový obklad Monolith

Veľkoformátová dlaždica s rozmerom až 120x240 cm je určená na pokládku na zem aj steny. Nielen veľkosť samotnej dlaždice ale aj kvalita a rozmanitosť štruktúry posúvajú laťku interiérového dizajnu vyššie.Tubadzin Monolith je kolekcia veľkoformátovej dlažby so...