EDEN kúpeľňové a kuchynské štúdio prináša v katalógu na 600 stranách inšpiráciu pre kuchyne, kúpeľne ale aj iné priestory, ktoré sú dnes v domácnostiach prepojené dizajnom – dlažby, podlahy či obklady. Spolu vyše 220 svetových značiek, no aj tak je to len časť našej ponuky! Katalóg je rozdelený na 8 častí, ktoré vám bližšie predstavíme.

V každej sekcii si môžete zväčšiť PDF kliknutím na „Zobraziť PDF na celý displej“, kde sa PDF načíta a môžete v ňom listovať a prípadne si ho aj stiahnuť. Ak si chcete stiahnuť celý katalóg v jednom PDF (260MB)  – na konci článku je link na stiahnutie.

Náš TIP

Na začiatku katalógu sa nachádza kapitola Náš Tip, v ktorej sme vybrali niekoľko veľmi zaujímavých kombinácií a typov obkladov. Nájdete tu decentné ale aj živé farby obkladov, veľmi obľúbené drevené imitácie a prvý pohľad na veľkorozmerné dlažby. Zároveň sú tu vybrané rektifikované, neglazované a ekonomické dlažby. Náš Tip je nielen moderný a pekný ale zároveň zaujímavý a výhodný aj cenovo.
(str. 8-35)

Kúpeľne

Dizajn kúpeľne silne závisí od priestoru, ktorý táto každodenne používaná miestnosť má. Rozmermi dlažby, obkladov, povrchom a ich farbou vieme docieliť, že aj menšia alebo členitejšia kúpeľňa vyzerá priestranne, presvetlene – jednoducho dobre.
(str. 36-207)

Kuchyne

Naše štúdio ponúka kuchyne Dalno, ktoré vám navrhneme v 3D na mieru a dodáme aj so spotrebičmi na kľúč. Avšak v hlavnom EDEN katalógu sa zameriavame na obklady, ktoré kuchyňu ozvláštnia a dodajú jej jedinečný charakter.
(str. 208-221)

Dlažby

Dlažbám sme venovali najväčší priestor v našom katalógu, pretože ich ponuka je u nás veľmi široká a dalo by sa dokonca povedať, že kompletná. Svetové ale aj menej známe značky dnes produkujú toľko krásnej dlažby, ktorú ani pri väčšej snahe nebudete vedieť prejsť a objaviť. V katalógu je časť produkcie, no najlepšie je prísť do predajne a pozrieť si kóje, či aspoň vzorkové panely.
Dnes sú veľmi obľúbené veľkorozmerné dlažby, ktoré vynikajúco pôsobia na väčšej ploche – často sa používajú ako spojovací prvok na jednom poschodí, kde predsieň, jedálenský kút a kuchyňa, či dokonca aj kúpeľňa majú rovnakú dlažbu.
(str. 222-453)

V každej sekcii si môžete zväčšiť PDF kliknutím na „Zobraziť PDF na celý displej“, kde sa PDF načíta a môžete v ňom listovať a prípadne si ho aj stiahnuť. Ak si chcete stiahnuť celý katalóg v jednom PDF (260MB)  – na konci článku je link na stiahnutie.

Vonkajšie dlažby a fasádne obklady – Outdoor

Vonkajšie dlažby a fasádne obklady musia vydržať veľké zmeny teplôt a sú zároveň vystavené väčšiemu riziku poškodenia. Neznamená to však, že sa treba obmedziť v dizajne – práve naopak! Nielenže je k dispozícii veľa typov a vzorov ale aj spôsob kladenia výrazne určuje celkový dojem terasy, či prístupu k domu. Hlavným rysom exteriérovej dlažby je hrúbka 20mm.

K dlažbám ponúkame aj ukladacie terče, ktoré sú určené na suché ukladanie dlažby umiestnenej na zaizolovaných strechách, terasách, balkónoch, kde táto konštrukcia zaisťuje plynulý odtok vody aj pri extrémnych zrážkach. Terče umožnia vyrovnávanie dlažby do výšky 12 mm až 270 mm.
Doplnkom sú aj prvky na schody, terasy, či balkóny, ktoré zjednocujú a kompletizujú celkový dojem na dom.

Fasádne obklady môžu byť použité na vonkajších častiach domu a prípadne aj s prepojením na zimnú záhradu, či terasu s presklením. V ponuke sú aj fasádne ťahané keramické obklady Stroher Steinlinge, ktoré predstavujú dokonalú dlhodobú ochranu exteriéru stavieb pred pôsobením všetkých poveternostných vplyvov. S využitím rohových tvaroviek je možné dosiahnuť vzhľadu režného muriva.

Cenovo zaujímavá je ťahaná mrazuvzdorná kameninová dlažba Gresan. Svojim vzhľadom pripomína tradičnú ručnú výrobu. Obľúbená je aj vzhľadom na širokú ponuka rozmerov, tvaroviek, schodoviek a dekorácií.

Ponuku uzaviera zmes lámaného kameňa, tehál – opuka ale aj lámaná skala, či tehlový obklad.
(str. 454-503)

Podlahy

V tejto sekcii nájdeme vinylové podlahy Fatra, KSline a interiérové dvere Solodoor.
Hlavnými výhodami vinylových podláh je veľmi jednoduchá inštalácia pomocou click systému a povrch je veľmi odolný a ľahko sa udržiava. Vinylová podlaha je taktiež výbornou zvukovou izoláciou. O kvalite vinylových podláh Fatra svedčí aj záruka 10 rokov.

Okrem týchto značiek máme v ponuke aj Quick Step podlahy a dvere značiek Sapeli, Pol-Skone a Masonite.
(str. 504-519)

V každej sekcii si môžete zväčšiť PDF kliknutím na „Zobraziť PDF na celý displej“, kde sa PDF načíta a môžete v ňom listovať a prípadne si ho aj stiahnuť. Ak si chcete stiahnuť celý katalóg v jednom PDF (260MB)  – na konci článku je link na stiahnutie.

Sanita

Začneme veľmi kvalitnými sprchovými kútmi, dverami a zástenami SanSwiss. Z veľmi širokej ponuky si určite vyberiete, pretože sú tu klasické a dlho overené chrómové aj celosklenené modely a zároveň sú tu aj neustále sa vracajúce čierne orámované kúsky. K ním si podľa rozmeru môžete vybrať zo 6 typov vaničiek, ktoré sú vyrobené z liateho mramoru.

Nasleduje skupina produktov Ravak, kde nájdeme nielen sprchové kúty ale aj keramické WC, umývadlá, vane a vodné batérie, termobatérie a sprchy.

Značku Laufen netreba vôbec predstavovať a z jej širokej ponuky sme do katalógu vybrali pár kúskov, ktoré najlepšie charakterizujú túto kvalitnú značku. Nájdeme tu umývadlá, umývadlá aj so skrinkou, závesné Rimless záchodové misy a sedátka. Nechýba ani samostatný klasický bidet, ktorý výrazne zvyšuje kvalitu hygieny na WC.

Absolútnou špičkou nielen v ponuke Laufen sú WC cleanety Riva a Navia. Práve Riva je dokonalým WC s bidetom, pri ktorom má každý svoje individuálne nastavenie spršky bidetu – silu, teplotu a čas. Zároveň má Riva aj perinálnu spršku, ktorú Navia nemá a tiež disponuje bezdrôtovým dotykovým ovládaním.

Jika má kúpeľňový nábytok v kompletnej ponuke – samotné umývadlá ale so skrinkami, klasické kombinované WC, závesné, pisoáre aj bidety, vane aj sprchy.

Komplexnú ponuku má aj výrobca Ideal Standard, kde nájdete aj skrinky pod umývadlo, sprchy, podomietkový modul či čierne batérie na vodu.

Pokračujeme produktami ako sú batérie, sprchové žľaby, tlačidlá, sifóny, montážne prvky pre závesné WC a tiež prvky na odsávanie zápachu z WC – značiek Hansgrohe, Kludi, Grohe, Teorema, Alpi… ale aj vane Kaldewei.

V každej kúpeľni by nemal chýbať radiátor / sušiak na mierne zvýšenie teploty a tiež vysušenie uterákov, osušiek. U nás nájdete produkty značiek P.M.H. a mc-metal.

Na konci tejto kapitoly katalógu nájdete kúpeľňové doplnky Nimco – LED zrkadlá a kozmetické zrkadlá, dávkovače na tekuté mydlo, háčiky či držiaky uterákov, mydelničky… jednoducho všetko, čo sa vám v kúpeľni zíde.
(str. 520-575)

Stavebná chémia

Kvalitné obklady je potrebné inštalovať s kvalitnou stavebnou chémiou, ktorá zaručí dlhú životnosť celej inštalácie podláh, sanity a doplnkov. U nás nájdete lepiace a špárovacie hmoty, penetrácie a hydroizolácie KS line. Dôležité je dodržanie technologického postupu, ktorý máme k dispozícii od KS line pre systémové riešenie kúpeľne, sprchy, kuchyne, mokré prevádzky a druhý systém je k dispozícii pre balkóny, terasy a lodžie.

Druhou značkou v katalógu je Ceresit, ktorý má okrem lepiacich hmôt aj hydroizolačné malty, stierky, sanačné omietky či samonivelačné podlahové hmoty. Doplnkom sú lepidlá na parkety, podlahové krytiny a taktiež lak na parkety. Finálnou časťou ponuky Ceresit sú fasádne nátery a omietky.

Finálnou časťou sú rohové, ukončovacie lišty a Botament BP konštrukčné dosky, ktoré slúžia ako nosný prvok pre následné obloženie keramickým obkladom alebo akoukoľvek inou dekoračnou vrstvou.

Vyrovnávací systém KS line leveling je pomôckou na kladenie dlažby, ktorá umožňuje profesionálom aj domácim majstrom uložiť dlažbu presne a veľmi rýchlo. Tento systém vyrovnávania je veľmi obľúbený a dá sa povedať, že plne nahradil klasické plastové krížiky, ktoré vymedzovali dlažbu len medzi sebou, no Leveling vymedzuje dlažbu aj horizontálne, čiže máte dlažbu vždy krásne položenú. K dispozícii je kompletný systém Leveling aj s kliešťami, sponami a klinmi.

Posledná strana ponúka chémiu Rako, ktorá vie zachrániť lesk a čistotu podlahy, či obkladov – nájdete tu odstraňovač cementových zvyškov, epoxidových tmelov či odstraňovač silikónových zvyškov. Impregnácia pre keramické dlažby vytvára na povrchu neporéznych materiálov ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje prenikaniu vody a olejov.

(str. 576-599)

Záver

Katalóg si môžete stiahnuť po častiach alebo vcelku. Najlepšie však je, že ho môžete získať v tlačenej forme u nás v štúdiu, kde na 450m² predajnej plochy máme viac ako 50 kójí s krásnym dizajnom – príďte sa inšpirovať!

Radi Vám poradíme a prípadne navrhneme 3D dizajn kúpeľne, či kuchyne s kladiacim plánom pre dlažbu a obklady.